Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Urząd Statystyczny w Krakowie na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.05.2018

Urząd Statystyczny w Krakowie bierze udział w tegorocznym Festiwalu Nauki i Sztuki w dniach 17 – 19 maja. Nasz namiot promocyjny usytuowany będzie u zbiegu ulic Szczepańskiej i Sławkowskiej (w ramach miasteczka namiotowego na płycie Rynku Głównego). Dla gości Festiwalu przygotowaliśmy liczne atrakcje. Będziecie mogli Państwo zagrać w gry edukacyjne – planszowe i komputerowe, które przygotowaliśmy specjalnie na tą okazję, zapoznacie się z wydawanymi przez nas publikacjami, dowiecie się co to są zasoby informacyjne statystyki publicznej i jak z nich korzystać, a przy okazji obejrzycie film z finału konkursu „Sięgnij po dane”, który odbył się 15.maja. Namiot będzie dostępny w godz. 11.00 – 16.00.

Jednocześnie 17 maja organizujemy w siedzibie Urzędu, przy ul. Wyki 3 dzień otwarty, podczas którego zaprezentujemy nasze najnowsze publikacje, zasoby Informatorium i Biblioteki oraz wystawę z archiwalnymi zdjęciami przygotowaną z okazji stulecia Głównego Urzędu Statystycznego. Dla wszystkich gości pracownicy Małopolskiego Ośrodka Badań Regionalnych poprowadzą instruktaż „Jak korzystać z Banku Danych Lokalnych”  i opowiedzą wiele ciekawych faktów ze 100 letniej historii GUS.

Warunkiem uczestnictwa w dniu otwartym jest wcześniejsze zgłoszenie na adres mailowy:  Rejestracja obowiązuje zarówno dla grup oraz wejść indywidualnych.

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w Festiwalu Nauki i Sztuki 2018 oraz do odwiedzania naszego namiotu i siedziby Urzędu.

Do góry