Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rolnictwo w województwie małopolskim w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.06.2014

     Urząd Statystyczny w Krakowie przekazuje Państwu publikację „Rolnictwo w województwie małopolskim w 2013 r.”. Opracowanie prezentuje podstawowe dane o użytkowaniu gruntów, wynikach produkcji roślinnej i zwierzęcej, warunkach produkcyjno-ekonomicznych.
     Publikację opracowano na podstawie zbiorczych wyników sprawozdawczości, badań reprezentacyjnych oraz szacunków prowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny.
     Publikacja składa się z uwag metodycznych, komentarza analitycznego oraz części tabelarycznej. W uwagach metodycznych omówione zostały podstawowe pojęcia i definicje występujące w publikacji. Część opisowa, pogrupowana w bloki tematyczne, prezentuje najważniejsze
zjawiska i tendencje charakteryzujące rolnictwo województwa w roku 2013 oraz w porównaniu z rokiem poprzednim. Część tabelaryczna zawiera informacje o: użytkowaniu gruntów, produkcji roślinnej, pogłowiu zwierząt gospodarskich, produkcji zwierzęcej, skupie produktów rolnych, cenach produktów rolnych i czynnikach rozwoju produkcji rolniczej. Tablica przeglądowa prezentuje dane w retrospekcji od 2011 r. oraz na tle Polski. Tablice szczegółowe dotyczą roku 2013, a w niektórych przypadkach ze względu na dostępność danych – roku 2012.

Do góry