Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Małopolski Konkurs Statystyczny

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Urząd Statystyczny w Krakowie serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego, do wzięcia udziału w Małopolskim Konkursie Statystycznym. Tematyka konkursu związana jest z  hasłem przewodnim XVII edycji Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie: „W zgodzie z naturą” . Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować esej, odpowiadający jednemu z pięciu podanych tematów. Podstawę informacji w oparciu, o które ma powstać esej stanowią bazy danych, publikacje statystyczne oraz pozostałe podane w Regulaminie źródła. Celem Konkursu jest kształtowanie u młodzieży umiejętności korzystania z dostępnych źródeł informacji statystycznej oraz doskonalenie umiejętności analizowania i wnioskowania.

Zakres tematyczny Konkursu obejmuje następujące problemy i zagadnienia (jeden temat do wyboru):

  1.  Czy chronimy ważne zasoby środowiskowe i kulturowe? Rozprawa na temat obszarów chronionych województwa małopolskiego,
  2. „Oszczędna gmina”. O  działaniach na rzecz racjonalnego gospodarowania zasobami wody i odprowadzania ścieków,
  3. Ochrona środowiska w mojej gminie/moim powiecie,
  4. Zielone płuca województwa małopolskiego,
  5. Turystyka a przyroda mojej gminy/mojego powiatu.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem należy przesłać pod adres: Urząd Statystyczny w Krakowie, ul. K. Wyki 3, 31-223 Kraków, z dopiskiem „Konkurs” do dnia 28 kwietnia 2017 r. Szczegółowe wytyczne, bibliografia, oraz pozostałe istotne informacje zawarte są w Regulaminie Konkursu. Laureatów Konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy.

 


Do góry