Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

W dniach 20-23 maja 2015 roku Urząd Statystyczny w Krakowie weźmie udział w organizacji XV Festiwalu Nauki w Krakowie.  W okres trwania festiwalu w Urzędzie będzie miała miejsce wystawa infografik związanych z hasłem tegorocznego święta nauki. 21 maja przewidziany został dzień otwarty, w trakcie którego uczestnicy zostaną zapoznani z zasobami Statystyki Publicznej.

Chętnych prosimy o zgłaszanie udziału na adres mailowy


W dniach 24 i 26 listopada 2015 r. w Urzędzie Statystycznym w Krakowie zostało zorganizowane szkolenie dotyczące funkcjonalności i użyteczności Portalu Geostatystycznego - narzędzia do kartograficznej prezentacji wynikowych informacji statystycznych pozyskanych w spisach powszechnych tj. Powszechnym Spisie Rolnym 2010 (PSR 2010) i Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011) oraz zamieszczonych w Banku Danych Lokalnych (BDL). Szkolenie obejmowało tematykę praktycznego wykorzystania danych zawartych w Portalu Geostatystycznym.

W szkoleniu wzięło udział 40 osób reprezentujących świat nauki, biznesu jak i administrację publiczną. Urząd Statystyczny w Krakowie regularnie prowadzi prace w zakresie popularyzacji i promocji statystyki oraz upowszechniania wiedzy o statystyce.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. 7. Oś Priorytetowa: Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji.

Do góry