Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badania statystyczne z zakresu rolnictwa do 28 czerwca 2021 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.06.2021

W dniach od 1 do 28 czerwca 2021 r. na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone badania statystyczne z zakresu rolnictwa:

  • Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (formularz R-ZW-B)
  • Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (formularz R-ZW-S)

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do ww. badań mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Internet w dniach 1 – 6 czerwca 2021 r., dostępnego na stronie https://rolnictwo.stat.gov.pl
  • rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 7 – 28 czerwca 2021 r.

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą udzielić wymaganych informacji poprzez:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Portal Sprawozdawczy w dniach 1  – 14 czerwca 2021 r., dostępnego na stronie: https://raport.stat.gov.pl/gus.ps/login/login.pa
  • rozmowę z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach 15 - 28 czerwca 2021 r.

 

Tożsamość ankietera można potwierdzić dzwoniąc na numer infolinii: 22 279 99 99 (opłata zgodnie z taryfą operatora, czynny: pn.- pt., godz. 8.00 - 15.00).

Więcej informacji nt. badań ankietowych znajduje się na stronie: http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2021/index.htm.

Kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo respondentów oraz pracowników statystyki publicznej,  w celu zapobiegania potencjalnej możliwości rozprzestrzenia się wirusa SARS-CoV-2 „koronawirusa”, badania ankietowe są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.


Celem badania jest uzyskanie informacji pozwalających otrzymać dane i ocenić zmiany jakie zaszły w stanie pogłowia trzody chlewnej, bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej w regionie i na terenie kraju.

Otrzymane wyniki posłużą do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju i umożliwią podejmowanie decyzji, mających wpływ na kierunek rozwoju gospodarstw.


Kontakt do pracowników realizujących badanie:


http://form.stat.gov.pl/BadaniaAnkietowe/2020/Kontakt.htmDo góry