Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informacja o badaniu SOF-5

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
21.04.2020

Szanowni Sprawozdawcy!!!

Uprzejmie informujemy, że w tym roku Urząd Statystyczny w Krakowie realizuje badanie w obszarze gospodarki społecznej na formularzu SOF-5 - sprawozdanie o współpracy, zarządzaniu i działalności informacyjnej wybranych organizacji non profit. (za 2019 r.) wraz z załącznikami: SOF-5ES, SOF-5SN.

Badanie SOF to podstawowe źródło danych statystycznych o działalności organizacji pozarządowych. Jego wyniki są potrzebne administracji rządowej i samorządowej do planowania, programowania oraz oceny efektywności polityk w obszarze gospodarki społecznej. Dzięki rzetelnym informacjom statystycznym organizacje pozarządowe otrzymują pomoc i wsparcie finansowe.

Dane z badań organizacji non-profit realizowanych przez GUS są wykorzystywane między innymi w:

•           Krajowym Programie Rozwoju Ekonomii Społecznej do 2023 roku - w celu realizacji średniookresowej strategii rozwoju kraju,

•           Programie Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 – w celu przyznania dotacji na rozwój instytucjonalny organizacji czy realizację celów statutowych

•           na potrzeby wdrażanego wsparcia antykryzysowego dla organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej.

Termin przekazania sprawozdania za 2019 r. w związku z sytuacją epidemiologiczną został przesunięty na 30 czerwca br.

Jeżeli z przyczyn od Państwa niezależnych termin ten nie może być dotrzymany, uprzejmie prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Statystycznego w Krakowie w celu jego wydłużenia (kontakt dostępny na stronie: http://form.stat.gov.pl/formularze/przewodnik/kontakt/spr/spr_krakow_SOF-5.pdf?v=210120). Pod tym adresem mogą Państwo także uzyskać wsparcie, w razie potrzeby wyjaśnienia wątpliwości dotyczących prawidłowego sporządzenia sprawozdania.

Do góry