Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dzieci i młodzież w Małopolsce

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.05.2009
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Zespół pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie przedstawia opracowanie pod tytułem „Dzieci i młodzież w Małopolsce”.
     Publikację przygotowano w roku obchodów 50 rocznicy Deklaracji Praw Dziecka uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów
Zjednoczonych dnia 20 listopada 1959 roku oraz 20 rocznicy Konwencji o Prawach Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dnia 20 listopada 1989.
     Publikacja zawiera informacje o sytuacji dzieci i młodzieży w Małopolsce. Prezentowane dane przedstawiono w 6 rozdziałach: o strukturze populacji dzieci i młodzieży; edukacji i wychowaniu; udziale dzieci i młodzieży w kulturze i sporcie; zdrowiu; sytuacji społeczno-bytowej rodzin z dziećmi oraz przestępczości i patologiach wśród dzieci i młodzieży. Każdy z rozdziałów stanowi odrębne podejście do zagadnienia, co jest wynikiem indywidualnych spostrzeżeń poszczególnych autorów.
     Przedstawione dane dotyczą głównie lat 2000-2007. W niektórych przypadkach prezentowane są tylko wybrane lata lub krótszy okres czasu ze względu na uwarunkowania metodologiczne. Opracowanie zawiera zarówno dane pochodzące z badań statystyki publicznej jak i dane ze źródeł pozastatystycznych.
Mamy nadzieję, że publikacja ta będzie pożyteczna i przyczyni się do zapewnienia zdrowego i harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży.

Pliki do pobrania

Do góry