Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Potencjał społeczno-ekonomiczny miasta i gminy Niepołomice

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.04.2010

     Zachęcamy do zapoznania się z kompleksową charakterystyką Niepołomic jako prężnie rozwijającej się gminy powiatu wielickiego. Opracowanie kierujemy do Czytelników zainteresowanych rosnącą w ostatnich latach atrakcyjnością Niepołomic.
     Publikacja ma charakter analityczny. Prezentowane w niej dane pochodzą zarówno ze źródeł statystycznych, jak i pozastatystycznych. Przekrój czasowy obejmuje lata 2004-2008, a wybrane zagadnienia, z uwagi na dostępność danych, również rok 2009.
     W tablicach i na większości wykresów przedstawiono najbardziej charakterystyczne zjawiska i relacje między nimi w całym omawianym czasokresie. Tematyka publikacji skupia się wokół zagadnień związanych m.in. z: demografią, rynkiem pracy, infrastrukturą socjalną, mieszkalnictwem, potencjałem gospodarczym i finansami publicznymi, a także sytuacją Niepołomic na tle Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (KOM).
     Mamy nadzieję, że opracowanie będzie uzupełnieniem informacji o Niepołomicach i okaże się przydatne tak dla władz samorządowych, jak i osób lub instytucji zainteresowanych tą tematyką.

Do góry