Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zmiany społeczno-gospodarcze obszarów wiejskich powiatu brzeskiego w latach 2004-2010

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.07.2012

Przedstawiamy Państwu publikację zawierającą analizę zjawisk społeczno-gospodarczych i środowiskowych zachodzących w powiecie brzeskim w latach 2004-2010.
     Zaprezentowane dane charakteryzują powiat na tle woj. małopolskiego oraz gminy w powiecie brzeskim w zakresie potencjału demograficznego, sytuacji ekonomicznej ludności, ilości podmiotów gospodarczych działających na omawianym terenie, infrastruktury społecznej, warunków mieszkaniowych i infrastruktury technicznej, ochrony środowiska naturalnego oraz dochodów i wydatków jednostek samorządowych. Graficzne ujęcie analizowanych zagadnień pozwala na lepsze zobrazowanie zmian, jakie zaszły w ich strukturze i dynamice na przestrzeni ostatnich lat.
     Część tabelaryczna opracowania zawiera wskaźniki charakteryzujące poszczególne zagadnienia w retrospekcji od 2004 r. i w ujęciu przestrzennym według powiatów oraz gmin powiatu brzeskiego. Całość poprzedzona została uwagami, w których przedstawiono podstawowe pojęcia i definicje stosowane w publikacji.
     Kompleksowe omówienie zagadnień zostało opracowane na bazie danych statystycznych oraz danych przekazanych przez różne instytucje działające na terenie powiatu brzeskiego.
     Mamy nadzieję, że przygotowane opracowanie będzie dla Państwa interesującym źródłem wiedzy i informacji statystycznej i okaże się pomocne, zwłaszcza dla władz samorządowych i innych instytucji przy podejmowaniu decyzji dotyczących dalszego rozwoju regionu.

Do góry