Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Zamieszkane budynki w województwie małopolskim - NSP 2011

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 20.02.2014
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja "Zamieszkane budynki w województwie małopolskim" przedstawia wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, który został przeprowadzony w okresie od kwietnia do czerwca 2011 r.
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie informacji o zamieszkanych budynkach zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego w momencie spisu, tj. 31 marca 2011 r. oraz o znajdujących się w nich mieszkaniach.
Publikacja składa się z komentarza analitycznego oraz części tabelarycznej. Całość poprzedzają uwagi ogólne i metodyczne zawierające opis źródeł informacji oraz podstawowe pojęcia i definicje obowiązujące w spisie. W NSP 2011 nastąpiło odejście od metody tradycyjnej polegającej na zebraniu wszystkich informacji bezpośrednio od respondentów na rzecz metody „mieszanej”. Dane zebrane w ramach badania reprezentacyjnego przy wykorzystaniu formularza elektronicznego uzupełnione zostały informacjami zgromadzonymi w rejestrach i systemach informacyjnych administracji publicznej.
Opracowanie zawiera informacje na temat liczby budynków według ich rodzaju, a także dane odnośnie wieku i wielkości budynków mieszkalnych z uwzględnieniem zasobów mieszkaniowych zlokalizowanych w tych budynkach. Przedmiotem analiz są też informacje o wyposażeniu budynków w instalacje techniczno-sanitarne. Dane zamieszczone w części tabelarycznej umożliwiają szczegółową charakterystykę budynków mieszkalnych według form własności oraz okresu wybudowania budynku. Dla zilustrowania skali zmian, jakie dokonały się w okresie międzyspisowym, podstawowe informacje przedstawiono w porównaniu z wynikami Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2002.

Do góry