Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Jak liczymy satelitarny rachunek kultury?

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 10.07.2020

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani problematyką ekonomicznego wymiaru sektora kultury, a zwłaszcza udziału kultury w PKB, to opracowanie przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Zespół pracowników Ośrodka Statystyki Kultury w Urzędzie Statystycznym w Krakowie od kilku lat zajmuje się problematyką badania zjawisk w obszarze statystyki kultury, uwzględniając rosnące znaczenie gospodarki kreatywnej i opartej na wiedzy. Polska jest jednym z nielicznych krajów, który opracował metodologię satelitarnego rachunku kultury i dokonał obliczeń w tym zakresie.

Chcąc przybliżyć Państwu zagadnienie satelitarnego rachunku kultury w sposób popularny i poglądowy staraliśmy się w niniejszym wydawnictwie ograniczyć do niezbędnego minimum terminologię specjalistyczną. Naszym celem jest wyjaśnienie krok po kroku, w jaki sposób dokonujemy obliczeń satelitarnego rachunku kultury, a tym samym jak określamy rzeczywistą rolę obszaru kultury w gospodarce narodowej, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w tworzeniu PKB.

Do góry