Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Informator Statystyczny Miasto Tarnów 2017

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 29.09.2017
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu kolejną edycję opracowania „Informator statystyczny - miasto Tarnów”. Zawarte w Informatorze dane pozwalają na ocenę zmian, jakie zaszły w strukturze i dynamice procesów społeczno-gospodarczych w Tarnowie w ciągu ostatnich lat.

Opracowanie podobnie jak w latach ubiegłych składa się z części opisowej i tabelarycznej oraz uwag metodycznych zawierających definicje podstawowych pojęć. W części opisowej przedstawiono sytuację społeczno-gospodarczą miasta ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień demograficznych, lokalnego rynku pracy, dochodów ludności, podmiotów gospodarki narodowej, usług społecznych, sytuacji mieszkaniowej oraz dochodów i wydatków budżetu miasta. Po raz pierwszy zaprezentowano dane o rodzinach pobierających świadczenie wychowawcze będące realizacją rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Wyznaczono aktualny obszar wpływu miasta na gminy powiatu tarnowskiego oraz zamieszczono analizę procesu suburbanizacji w Tarnowie i gminach pełniących wobec miasta uzupełniające funkcje mieszkaniowe oraz gospodarcze. Konsekwencje przemieszczania się funkcji miejskich na tereny przyległych gmin przedstawiono dla lat poprzednich za pomocą wybranych wskaźników. Tendencję opisywanych zjawisk oraz struktury przedstawiono na licznych wykresach.


Do góry