Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Nowe podregiony w województwie małopolskim.
Podregion nowosądecki w latach 2013-2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.06.2017

Publikacja jest drugą edycją analitycznego studium, które umożliwia prześledzenie dynamiki i kierunku zmian zjawisk społecznych i gospodarczych w podregionie nowosądeckim w latach 2013 – 2015.

Celem autorów opracowania było dokonanie charakterystyki podregionu nowosądeckiego w sposób kompleksowy i syntetyczny, dostarczając niezbędnej do podejmowania strategicznych decyzji wiedzy o regionie z zakresu demografii, infrastruktury społecznej i gospodarczej, turystyki i rolnictwa. W odniesieniu do każdej dziedziny tematycznej podregion nowosądecki prezentowany jest na tle województwa, co ułatwia interpretację prezentowanych wielkości. Szeroki zakres poruszonej tematyki wzbogaca dodatkowa analiza porównawcza innych podregionów w województwie małopolskim. Część analityczną publikacji uzupełnia rozbudowany aneks tabelaryczny.

Do góry