Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie małopolskim w 2013 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 23.10.2014

        Przekazujemy Państwu publikację Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie małopolskim opracowaną na podstawie wyników badania struktury gospodarstw rolnych (formularz R-SGR). Badanie zostało przeprowadzone na potrzeby krajowe i Unii Europejskiej, a dniem referencyjnym badania był 1 czerwca 2013 r. Opracowanie stanowi kontynuację publikacji wydawanych po Powszechnych Spisach Rolnych w 2002 i 2010 r. oraz po reprezentacyjnych badaniach struktury gospodarstw rolnych w 2005 i 2007 r., i tak jak poprzednie publikacje prezentuje grupowanie oraz charakterystykę gospodarstw rolnych według różnorodnych kryteriów.

        Publikacja składa się z komentarza analitycznego oraz części tabelarycznej. Całość poprzedzają uwagi metodyczne zawierające podstawowe pojęcia i definicje obowiązujące w badaniu oraz schematy losowania próby. W komentarzu scharakteryzowano zbiorowość gospodarstw rolnych użytkowników mających siedzibę na terenie województwa małopolskiego według różnych kryteriów. Podstawowe dane pokazano na tle wyników ogólnopolskich oraz Powszechnego Spisu Rolnego 2010. W części tabelarycznej zaprezentowano szeroki zakres danych zebranych we wszystkich działach formularza. Dane przedstawiono według grup obszarowych użytków rolnych, co pozwala na dokonywanie wieloprzekrojowych analiz i dobór takich kryteriów grupowania gospodarstw, aby w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby informacyjne odbiorców.

Do góry