Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Raport z wyników województwa małopolskiego - PSR 2010

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 15.07.2011

Przekazujemy Państwu opracowanie zawierające wyniki Powszechnego Spisu Rolnego, który został przeprowadzony w dniach 1 września - 31 października 2010 r. PSR 2010 był pierwszym spisem realizowanym od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Do zbierania danych wykorzystano rejestry administracyjne, a także zastosowano nowatorskie metody pozyskania danych: samospis internetowy (metoda (CAII), wywiady telefoniczne prowadzone przez ankieterów statystycznych wspomagane przez program komputerowy (metoda CATI) oraz wywiady przeprowadzane przez rachmistrzów spisowych z wykorzystaniem urządzeń typu hand-held (metoda CAPI).
Niniejsza publikacja została opracowana w formie raportu i prezentuje wstępne wyniki następujących tematów będących przedmiotem badania w przeprowadzonym spisie:

  • gospodarstwa rolne,
  • użytkowanie gruntów,
  • powierzchnia zasiewów,
  • zwierzęta gospodarskie,
  • ciągniki i maszyny rolnicze,
  • pracujący w gospodarstwach rolnych.

Opracowanie zawiera najważniejsze dane charakteryzujące stan rolnictwa w województwie małopolskim w 2010 r. oraz kierunki zmian jakie zaszły w porównaniu z 2002 r. (PSR 2002).
Więcej informacji (m.in. w przekroju terytorialnym) będzie zawierała publikacja „Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie małopolskim”, której wydanie planowane jest w przyszłym roku.

Do góry