Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie małopolskim w latach 2011 i 2012

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 12.07.2013

Urząd Statystyczny w Krakowie przekazuje Państwu kolejną publikację tematyczną, zawierającą podstawowe dane o ludności, ruchu naturalnym i migracjach w województwie małopolskim. Niniejsze opracowanie ukazuje się w podobnym układzie od 1999 r.
     W publikacji zaprezentowano dane charakteryzujące sytuację demograficzną województwa  w latach  2011 i 2012. 
     Opracowanie przedstawia wyniki bilansu ludności, który został sporządzony według stanu w dniu 31 grudnia 2012 r. dla wszystkich jednostek podziału administracyjnego województwa. Bilans ten opracowano przy przyjęciu za bazę wyjściową wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z dnia 31 marca 2011 r.
     W uwagach metodycznych podano źródła i zakres danych oraz objaśnienia podstawowych pojęć uporządkowane według kolejności omawiania tematów w części opisowej.
     W syntezie wyników badań, uzupełnionej prezentacją graficzną, omówiono:
-stan i strukturę ludności,
-małżeństwa, separacje, rozwody , urodzenia i zgony,
-migracje stałe i czasowe, wewnętrzne i zagraniczne ludności.
     Część tabelaryczna publikacji składa się z tablic przeglądowych zawierających wybrane informacje demograficzne o województwie i jego podregionach na tle kraju.
     Tablice szczegółowe obejmują dane na temat struktury ludności, ruchu naturalnego i migracji w układzie podregionów, powiatów i gmin. Rozwody i orzeczone separacje są prezentowane według podregionów i powiatów. 
 

Do góry