Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Krakowa 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 23.12.2015
Częstotliwość wydania: Co 2 lata

Po raz dwudziesty pierwszy przekazuję do rąk Państwa Rocznik Statystyczny Krakowa. Opracowanie wydawane jest cyklicznie, co dwa lata. Publikacja zawiera obszerny zestaw danych statystycznych, charakteryzujący zarówno warunki życia mieszkańców, jak i stan gospodarki stolicy województwa małopolskiego.
Przy zachowanym układzie tematycznym, ważniejsze uzupełnienia treści obejmują:
- wyniki wyborów do Rady Miasta przeprowadzonych w dniu 16 XI 2014 r. oraz wyborów bezpośrednich Prezydenta Krakowa w 2014 r.,
- prognozę ludności dla lat 2015-2050,
- imprezy masowe w latach 2013-2014.
Tematyka i sposób prezentowania danych nawiązują do poprzednich wydań Rocznika. Publikację rozpoczynają tablice przeglądowe ukazujące podstawowe informacje o Krakowie w latach 2005-2014 oraz dane na tle województwa i wybranych miast będących siedzibą wojewody w 2014 r. Drugą część publikacji stanowią działy tematyczne, obejmujące wiele istotnych dziedzin, począwszy od szeroko prezentowanej tematyki demograficznej, aż po wybrane elementy infrastruktury technicznej i społecznej. Każdy z działów został poprzedzony uwagami zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji.
Przy opracowywaniu poszczególnych działów korzystano z wyników badań statystycznych statystyki publicznej, jak również spoza resortu statystyki. Dane dotyczące rachunków regionalnych za lata 2010, 2012 i 2013 są prezentowane według nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych „ESA 2010”.

Do góry