Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność na rynku pracy w województwie małopolskim w świetle wyników Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 26.03.2024

Publikacja przedstawia wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, przeprowadzonego w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Publikacja jest opracowaniem tematycznym, poświęconym charakterystyce aktywności ekonomicznej ludności województwa. Opracowanie zawiera komentarz analityczny, wzbogacony prezentacją graficzną w postaci map i wykresów oraz uwagi metodyczne, opisujące podstawowe zasady, pojęcia i definicje. W części analitycznej dokonano charakterystyki poszczególnych kategorii ludności, wyodrębnione na podstawie osiągniętego statusu na rynku pracy, tj. pracujący, bezrobotni i bierni zawodowo. Podstawowe dane pokazano na tle wyników ogólnopolskich oraz w porównaniu z poprzednim spisem ludności z 2011 r.

Do góry