Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Stan i struktura demograficzno-społeczna ludności w województwie małopolskim w świetle wyników NSP 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 31.01.2024
Częstotliwość wydania: Wydanie jednorazowe

Publikacja przedstawia wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, przeprowadzonego w okresie od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. Publikacja jest opracowaniem tematycznym, poświęconym charakterystyce demograficzno-społecznej województwa. Opracowanie zawiera komentarz analityczny, wzbogacony prezentacją graficzną w postaci map i wykresów oraz uwagi metodyczne, opisujące podstawowe zasady, pojęcia i definicje. W części analitycznej dokonano charakterystyki stanu i struktury demograficznej ludności, kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, a także poziomu wykształcenia mieszkańców województwa małopolskiego. Dodatkowo przedstawiono charakterystykę osób niepełnosprawnych oraz przebywających w obiektach zbiorowego zamieszkania. Podstawowe dane pokazano na tle wyników ogólnopolskich oraz w porównaniu z poprzednim spisem ludności z 2011 r.

Do góry