Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie małopolskim w 2015 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 08.07.2016

Urząd Statystyczny w Krakowie przekazuje Państwu ukazującą się corocznie, kolejną publikację tematyczną „Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie małopolskim”.  Opracowanie prezentuje sytuację demograficzną województwa małopolskiego w 2015 r. w oparciu o tablice bilansowe dotyczące stanu, ruchu naturalnego i wędrówkowego ludności. Składa się ono z czterech rozdziałów, w których kolejno przedstawiono:
- stan ludności i jej rozmieszczenie w układzie terytorialnym,
- struktury ludności,
- ruch naturalny,
- migracje.
Zróżnicowanie terytorialne zjawisk przedstawiono w przekroju powiatów i gmin przy zastosowaniu wskaźników natężenia oraz typologii demograficznych. Uzupełnieniem części opisowej są wykresy i mapy, które ilustrują wybrane cechy, zjawiska i zaobserwowane tendencje. Syntetyczny opis wyników badań poprzedzają uwagi metodyczne, zawierające źródła informacji statystycznych oraz objaśnienia podstawowych pojęć i wskaźników demograficznych.

Do góry