Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Małopolskiego 2014

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2014
Częstotliwość wydania: Roczna

  Urząd Statystyczny w Krakowie przekazuje Państwu piętnastą edycję Rocznika Statystycznego Województwa Małopolskiego. Publikacja zawiera obszerny zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa.
Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w dwóch tablicach przeglądowych i 23 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji. Zamieszczony materiał statystyczny, pozwalający na przeprowadzenie analiz i porównań retrospektywnych, wzbogacono ilustracją graficzną, głównie w formie wykresów.
  Układ tematyczny nie zmienił się w stosunku do wydania ubiegłorocznego. Tym niemniej, z uwagi na proces ujednolicenia publikacji opracowywanych przez poszczególne województwa, w obecnej edycji Rocznika zostały wprowadzone niewielkie, następujące zmiany:

  • w dziale „Ludność” została dodana prognoza ludności dla lat 2015-2050,
  • dane dotyczące rachunków regionalnych za lata 2010-2012 są prezentowane według nowego Europejskiego Systemu Rachunków Narodowych i Regionalnych „ESA 2010”,
  • zaprzestaje się publikowania danych z zakresu prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych; dane z tego zakresu były publikowane po raz ostatni w zeszłorocznej edycji Rocznika.
     
Do góry