Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Małopolskiego 2015

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 22.12.2015
Częstotliwość wydania: Roczna

Urząd Statystyczny w Krakowie przekazuje Państwu szesnastą edycję Rocznika Statystycznego Województwa Małopolskiego. Publikacja zawiera obszerny zestaw informacji charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa.
Szczegółowe dane statystyczne zgrupowano w dwóch tablicach przeglądowych i 23 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi zawierającymi wyjaśnienia dotyczące terminologii, metodologii i zakresu informacji. Zamieszczony materiał statystyczny, pozwalający na przeprowadzenie analiz i porównań retrospektywnych, wzbogacono ilustracją graficzną, głównie w formie wykresów.
Układ tematyczny nie zmienił się w stosunku do wydania ubiegłorocznego. Obecna edycja Rocznika została wzbogacona o następujące informacje:
- w dziale „Ludność” po raz pierwszy przedstawiono wyniki bilansu liczby i struktury ludności rezydującej (rezydentów). Rezydenci to kategoria stanu ludności opracowana na potrzeby statystyk międzynarodowych przy zastosowaniu kryteriów międzynarodowej
definicji zamieszkania ludności,
- w dziale „Edukacja i wychowanie” grupy kierunków kształcenia uczniów i studentów podano zgodnie z Międzynarodową Standardową Klasyfikacją Edukacji (ISCED-F 2013).


Do góry