Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Małopolskiego 2018

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 28.12.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

W roku jubileuszowym 100-lecia działalności Głównego Urzędu Statystycznego przekazujemy Państwu dziewiętnastą edycję Rocznika Statystycznego Województwa Małopolskiego.

Układ tematyczny nie zmienił się w stosunku do wydania ubiegłorocznego. Obecna edycja Rocznika została wzbogacona m.in. o informacje:

  • w dziale „Budżety gospodarstw domowych” zaprezentowano dane dotyczące subiektywnej oceny sytuacji materialnej gospodarstw domowych,
  • w dziale „Edukacja i wychowanie” wprowadzono uzupełnienia dotyczące zmian w systemie oświaty, obowiązujących od roku szkolnego 2017/18,
  • w dziale „Nauka i technika. Społeczeństwo informacyjne” po raz pierwszy zaprezentowano informacje o podmiotach aktywnych badawczo według jednostek głównych.

Informacje zawarte w Roczniku, w szczególności w tablicach przeglądowych z danymi dla okresu 2000–2017, pozwalają na przeprowadzenie analiz i porównań retrospektywnych, a także uchwycenie podstawowych tendencji i kierunków rozwoju społeczno-gospodarczego województwa małopolskiego.

Do góry