Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie małopolskim w 2017 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 13.07.2018
Częstotliwość wydania: Roczna

    Publikacja „Turystyka w województwie małopolskim w 2017 r.” jest szesnastą edycją tytułu w obecnym podziale administracyjnym. Opracowanie w zakresie tematyki jest kontynuacją publikacji wydawanych dotychczas w serii „Informacje i opracowania statystyczne”, ale po raz pierwszy ukazuje się w ramach serii „Analizy statystyczne”. Przedstawia najważniejsze informacje o turystyce w województwie małopolskim zbierane przez statystykę publiczną na formularzach KT-1. Zawiera opis stanu, struktury, rozmieszczenia i wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych, z uwzględnieniem charakterystyki na tle kraju i innych województw.

Obecną edycję publikacji rozszerzono o najważniejsze informacje opisujące środowisko geograficzne i przyrodnicze, a także walory turystyczne województwa. Dodatkowo omówiono wybrane, podstawowe aspekty związane z turystyką biznesową.

Część tabelaryczną rozpoczyna tabela przeglądowa zawierająca najważniejsze dane o turystycznych obiektach noclegowych w latach 2016 i 2017. Większość informacji zostało zaprezentowanych w układzie: województwo, podregiony, powiaty, a podstawowe dane o bazie noclegowej — również w układzie gminnym. Uzupełnieniem podstawowej tematyki są dane pochodzące z badań resortowych następujących organizacji: PTTK, GOPR, TOPR, a także informacje udostępnione przez instytucje organizujące spływy rzekami Dunajec i Poprad.


Do góry