Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie małopolskim w latach 2020 i 2021

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.06.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu publikację pt. „Turystyka w województwie małopolskim w latach 2020 i 2021” prezentującą najważniejsze informacje o turystyce, która jest jednym z czynników istotnie wpływających na rozwój gospodarczy województwa małopolskiego.
Opracowanie zawiera opis stanu, struktury, rozmieszczenia i wykorzystania turystycznych obiektów noclegowych. Dodatkowo zaprezentowano wpływ pandemii COVID-19 na rozmiary ruchu turystycznego. W charakterystyce województwa uwzględniono porównanie do sytuacji w całym kraju jak i w pozostałych województwach.
W tej edycji publikacji podstawową tematykę rozszerzyliśmy o wybrane aspekty związane z turystyką rodzinną. Rozwojowi takiej formy turystyki sprzyja bogata i różnorodna oferta turystyczna województwa małopolskiego zawierająca liczne atrakcje skierowane do rodzin.
Większość informacji w części tabelarycznej zaprezentowaliśmy w układzie: województwo, podregiony, powiaty, a podstawowe dane o bazie noclegowej – również w układzie gminnym. Cennym uzupełnieniem danych pochodzących z badań statystycznych prezentowanych w niniejszym opracowaniu są informacje, które udostępniły nam następujące organizacje: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polska Organizacja Turystyczna oraz Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, za co serdecznie dziękujemy.
Mamy nadzieję, że opracowanie będzie dla Państwa wsparciem informacyjnym przy podejmowaniu działań mających na celu pomoc przedsiębiorcom i organizacjom działającym w branży turystycznej w województwie małopolskim.

Do góry