Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Turystyka w województwie małopolskim w latach 2018 i 2019

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 09.06.2020
Częstotliwość wydania: Roczna

Przekazujemy Państwu opracowanie pt. „Turystyka w województwie małopolskim w latach 2018 i 2019“ z najważniejszymi informacjami o turystyce w województwie małopolskim przed pandemią koronawirusa. Publikacja prezentuje dane statystyczne odnoszące się do okresu kiedy stan epidemii i związane z nim ograniczenia nie miały jeszcze wpływu na małopolską branżę turystyczną.

W opracowaniu opisaliśmy potencjał branży turystycznej w województwie małopolskim, poddaliśmy analizie stan, strukturę, rozmieszczenie i wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych, z uwzględnieniem charakterystyki na tle pozostałych województw. Opracowanie wzbogaciliśmy informacjami o turystyce w parkach narodowych stanowiących unikatowy zasób wartości przyrodniczych i krajobrazowych. Większość informacji w części tabelarycznej zaprezentowaliśmy w układzie: województwo, podregiony, powiaty, a podstawowe dane o bazie noclegowej również w układzie gminnym. Cennym uzupełnieniem danych pochodzących z badań statystycznych prezentowanych w niniejszym opracowaniu są informacje, które udostępniły PTTK, GOPR, TOPR oraz podmioty organizujące spływy rzekami Dunajec i Poprad za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że opracowanie będzie dla Państwa wsparciem informacyjnym przy planowaniu rozwiązań i działań dotyczących wsparcia na rzecz przedsiębiorców i organizacji działających w branży turystycznej. W tym trudnym czasie pragniemy wyrazić solidarność z podmiotami działającymi w branży turystycznej w województwie małopolskim i zachęcić do korzystania z danych statystycznych charakteryzujących wpływ COVID-19 na gospodarkę i branżę turystyczną dostępnych na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego https://stat.gov.pl/covid/ przy podejmowaniu przez Państwa działań pobudzających branżę turystyczną w województwie małopolskim.

Do góry